162. Pereche de jardiniere cu soclu din teracotă, provine din colecția Grigore Ghyka [A doua jumătate a sec. XX]

    lot.sold: 450,00 EUR
    lot.estimate: 300,00 EUR - 400,00 EUR
    lot.sold: 450,00 EUR
teracotă glazurată
  • custom: piedestal: 41 x 34 x 34 cm (fiecare); jardinieră: h=38 cm, d=48 cm (fiecare)
A doua jumătate a sec. XX