140. Oglindă din bronz patinat, decorată cu motivul ”Struguri și leu” / ”Lion and grapevine”, perioada dinastiei Tang, China, sec. IX-X, piesă rară, de colecție

    lot.initial-price: 800,00 EUR
    lot.initial-price: 800,00 EUR
bronz turnat, cizelat, gravat, patinat
O piesă similară a fost adjudecată la Christie's, în septembrie 2013, cu suma de $12500.
  • custom: d=12.5 cm