48. Birou tip secrétaire, în manieră Louis XV, decorat cu intarsii, începutul sec. XX

  • Atelier european
    lot.sold: 1.800,00 EUR
    lot.estimate: 700,00 EUR - 900,00 EUR
    lot.sold: 1.800,00 EUR
lemn de esențe exotice; bronz turnat, cizelat;
Birou tip secrétaire, în stil Louis XV, pe picioare galbate cu decor vegetal din bronz, cu ușă rabatabilă închizând sertare și locașuri de corespondență cu capace glisante. Decor marchetat cu motive floral-vegetale din „bois de violette”, lemn de lămâi și palisandru.
  • custom: 99 x 77 x 45 cm