123. Pereche de noptiere în manieră Louis XV, cu motive florale intarsiate, începutul sec. XX, provine din colecția Prințului Ghica

  • Atelier european
    lot.sold: 800,00 EUR
    lot.estimate: 300,00 EUR - 500,00 EUR
    lot.sold: 800,00 EUR
lemn furniruit, furnir de esențe exotice, marchetat; alamă
Pereche de noptiere, pe picioare ușor galbate, cu saboți metalici anteriori, cu trei sertare (una dintre ele prezintă doar un sertar și spațiu mic de depozitare). Ambele au blaturi dreptunghiulare decorate cu marchetărie motiv floral și bordură reliefată pe laturile blatului.
  • custom: 73 x 39 x 30 cm