147. Chateau de Vincenees [sec. XVII]

  • Pierre Brissart
    lot.estimate: 1.000,00 EUR
    lot.estimate: 1.000,00 EUR - 1.800,00 EUR
inscripționat, gravat, sub cadru, "VEUE ET PERSPECTIVE DU CHATEAU DE VINCENNES DU COSTE DE L’ENTREE DU PARC, semnat și notat, gravat, dreapta jos, sub cadru, "Designé et graué par P. Brissart"
acvaforte și gravură cu dăltița
  • width: 60 cm
  • height: 34 cm
research_info
Planşă din seria Maisons Royales et villes frontières de France, Paris, Imprimerie Royale c. 1687-1694.
sec. XVII
provenance
colecția Acad. Alexandru Balaci.