137. Pereche de măsuțe în manieră Napoleon III, prima jumătate a sec. XX

    lot.sold: 1.000,00 EUR
    lot.estimate: 700,00 EUR - 900,00 EUR
    lot.sold: 1.000,00 EUR
lemn de păr strunjit, ebenizat, marchetat, policromat
Pereche de măsuțe în stil Napoleon III, pe picioare canelate, unite de traverse în dublă acoladă, cu centură marchetată și blat cu decor bogat de vrejuri vegetale, încadrând medalioane marchetate cu decor convențional, policromat.
  • custom: 62 x 71 x 41 cm