99. Pupitru cu marchetărie de inspiraţie Biedermeier, sfârşitul sec. XIX

  • Atelier austriac
    lot.estimate: 800,00 EUR
    lot.estimate: 800,00 EUR - 1.400,00 EUR
    lot.sold_post: 800,00 EUR
lemn furniruit, intarsiat
Pupitru pentru copii, pe rotile, cu câte patru sertare pe laterale, cu blat ce închide compartiment pentru rechizite, încoronat de compartiment pentru instrumente de scris. Furnirul din lemn de nuc e discret subliniat de elemente florale discrete, marchetate, amintind de mobilierul Biedermeier.
  • custom: 79 x 53 x 52 cm