116. Rară masă în stil Napoleon III, pentru şah, amplu decorată cu sidef, prima jumătate a sec. XX

  • Atelier european
    lot.sold: 1.800,00 EUR
    lot.estimate: 600,00 EUR - 900,00 EUR
    lot.sold: 1.800,00 EUR
lemn ebenizat, intarsiat, pictat; sidef; aur coloidal
Măsuţă de şah cu blat rabatabil, bogat decorat cu sidef şi pictat cu buchete de flori policrome şi aurii pe fond negru - cu tablă de şah şi tambur central; un sertar compartimentat; 2 picioare torsadate, terminate în 2 ramificaţii console, unite prin traversă torsadată. Stil Napoleon III.
  • custom: 76 x 62 x 38 cm