Două generații de colecționari. Licitația colecției eclectice a unui istoric de artă #354/2020

1. Copilărie

Bernardo Balestrieri

    lot.estimate: 200,00 EUR - 300,00 EUR
    lot.sold : 600,00 EUR

2. Gavroche

Gesualdo Gatti

    lot.estimate: 300,00 EUR - 500,00 EUR
    lot.sold : 600,00 EUR

3. Olandeză

Charlotte Monginot

    lot.estimate: 900,00 EUR - 1.500,00 EUR
    lot.not_sold : 0,00 EUR

4. Sanie trasă de cai

Vasily Yakovlevich Grachev

    lot.sold : 600,00 EUR

7. Panoplie compusă din scut, coif, halebardă și set de pumnale, sec. XIX

Atelier Lauchhammer

    lot.estimate: 2.000,00 EUR - 3.000,00 EUR
    lot.not_sold : 0,00 EUR

8. Piedestal din marmură roșie și bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.not_sold : 0,00 EUR

9. Piedestal din marmură verde și bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.sold : 900,00 EUR

10. Piedestal din marmură albă și bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 600,00 EUR - 900,00 EUR
    lot.not_sold : 0,00 EUR

11. Paravan în manieră Empire, sec. XIX

    lot.estimate: 1.000,00 EUR - 2.000,00 EUR
    lot.sold : 1.200,00 EUR

12. Lampă în manieră Neoclasică, din bronz doré gravat și onix, cca. 1880

    lot.estimate: 400,00 EUR - 600,00 EUR
    lot.sold : 450,00 EUR

16. Comodă Napoleon III, intarsiată, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 2.000,00 EUR - 3.500,00 EUR
    lot.sold : 2.000,00 EUR

17. Secrétaire Napoleon III, cu inserții și aplicații de bronz doré, ornat cu monogramă, sec. XIX

    lot.estimate: 3.500,00 EUR - 4.500,00 EUR
    lot.sold : 3.500,00 EUR

19. Baston-sabie din lemn, decorat cu capete și pagodă din fildeș, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 350,00 EUR - 550,00 EUR
    lot.sold : 450,00 EUR

21. Lampă Neoclasică din porțelan biscuit, sec. XIX

    lot.estimate: 1.200,00 EUR - 1.800,00 EUR
    lot.not_sold : 0,00 EUR

22. Lampă Napoleon III, din bronz doré și sticlă opalină, sfârșitul sec. XIX

    lot.sold : 1.400,00 EUR

23. Pereche de sfeșnice în manieră Louis XVI, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 1.500,00 EUR - 2.000,00 EUR
    lot.sold : 1.600,00 EUR

25. Oglindă în manieră Napoleon III, cu ramă din bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 500,00 EUR - 700,00 EUR
    lot.sold_post : 500,00 EUR

26. Oglindă de inspirație Neoclasică, sec. XIX

    lot.not_sold : 0,00 EUR

30. Tazza Émile Louis Picault, în manieră Neoclasică, din bronz, sec. XIX

Émile Louis Picault

    lot.estimate: 1.200,00 EUR - 1.500,00 EUR
    lot.not_sold : 0,00 EUR

31. Ceas de șemineu tip Cartel, stil Napoleon III, a doua jumătate a sec. XIX.

Manufactura Thuret

    lot.estimate: 7.000,00 EUR - 10.000,00 EUR
    lot.sold_post : 7.000,00 EUR

33. Aplică în manieră Louis XV, din bronz doré, cu cinci lumini, sfârșitul sec. XIX

    lot.sold : 700,00 EUR

34. Aplică în manieră Louis XVI, din bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 300,00 EUR - 400,00 EUR
    lot.sold : 300,00 EUR

35. Pereche de aplice din bronz doré, decorată cu capete de satiri, sfârșitul sec. XIX

    lot.not_sold : 0,00 EUR

36. Pereche de aplice de inspirație Rococo, din bronz doré, sfârșitul sec. XIX

    lot.not_sold : 0,00 EUR