5. Venus după baie (după o sculptură de Christophe-Gabriel Allegrain)
7. Panoplie compusă din scut, coif, halebardă și set de pumnale, sec. XIX
8. Piedestal din marmură roșie și bronz doré, sfârșitul sec. XIX
9. Piedestal din marmură verde și bronz doré, sfârșitul sec. XIX
10. Piedestal din marmură albă și bronz doré, sfârșitul sec. XIX
11. Paravan în manieră Empire, sec. XIX
12. Lampă în manieră Neoclasică, din bronz doré gravat și onix, cca. 1880
16. Comodă Napoleon III, intarsiată, sfârșitul sec. XIX
17. Secrétaire Napoleon III, cu inserții și aplicații de bronz doré, ornat cu monogramă, sec. XIX
19. Baston-sabie din lemn, decorat cu capete și pagodă din fildeș, sfârșitul sec. XIX
20. Baston-sabie din lemn, decorat cu craniu și simboluri masonice din fildeș, sfârșitul sec. XIX
21. Lampă Neoclasică din porțelan biscuit, sec. XIX
22. Lampă Napoleon III, din bronz doré și sticlă opalină, sfârșitul sec. XIX
23. Pereche de sfeșnice în manieră Louis XVI, sfârșitul sec. XIX
25. Oglindă în manieră Napoleon III, cu ramă din bronz doré, sfârșitul sec. XIX
26. Oglindă de inspirație Neoclasică, sec. XIX
27. Pereche de sfeșnice realizată în manieră Neoclasică, decorată cu protome de leu [Sec. XX]
28. Călimară din bronz doré, cu medalioane din porțelan Wedgwood, sfârșitul sec. XIX
30. Tazza Émile Louis Picault, în manieră Neoclasică, din bronz, sec. XIX
31. Ceas de șemineu tip Cartel, stil Napoleon III, a doua jumătate a sec. XIX.
33. Aplică în manieră Louis XV, din bronz doré, cu cinci lumini, sfârșitul sec. XIX
34. Aplică în manieră Louis XVI, din bronz doré, sfârșitul sec. XIX
35. Pereche de aplice din bronz doré, decorată cu capete de satiri, sfârșitul sec. XIX
36. Pereche de aplice de inspirație Rococo, din bronz doré, sfârșitul sec. XIX
Showing 1 to 36 of 158 results