1. Stilet de ofițer, cu teacă și harnașament, perioada regelui Carol al II-lea, cu cifrul acestuia
2. Stilet de subofițer, cu teacă și harnașament, perioada regelui Mihai
3. Baionetă cu teacă, Austro-Ungaria, perioada Primului Război Mondial
4. Sabie, ofițer de infanterie, lamă Solingen, cu stema Regatului României, perioada Carol II
10. Iatagan otoman, atelier balcanic, începutul sec. XIX
11. Dagă (spadă scurtă), ștanțată cu Lupul de Passau, Germania, datată 1714
12. Sabie, ofițer italian de cavalerie, cu teacă, sfârșitul sec. XIX - începutul sec. XX
15. Pumnal tanto, cu mânerul și teaca din os sculptat, Japonia, jumătatea sec. XX
16. Vârf de lance din bronz, Luristan, regiunea Persia, Epoca Bronzului
17. Vârf de lance din bronz, Luristan, regiunea Persia, Epoca Bronzului
18. Spadă din bronz, Luristan, regiunea Persia, Epoca Bronzului, piesă rară, de colecție
19. Spadă de înalt oficial, Bavaria, perioada Prinzregenten, cca. 1900
20. Pumnal jambiya persan cu intarsii de argint, damaschinat, jumătatea sec. XX
21IC. Sabie de ofițer, cu teacă, Germania Nazistă, cca. 1935-1945
23. Ștampila ”Ministerul Finanțelor - Serviciul de control al Fabricii Vega Ploiești”, cca. 1910
24. Sigiliu de familie, din alamă, decorat cu Ochiul-Domnului, începutul sec. XX
25. Pandantiv din argint, Crucea Regina Maria, cca. 1920
26. Crucea din argint a Societății Ortodoxe Naționale a Femeilor Române, Bârlad, 1916-1918
27. Insigna ”Marina Regală - Nave Torpiloare”, piesă rară
29F. Monedă As, Traian, tip Împăratul călare ucigând un dac, 103 e.n.
30F. Monedă As, Traian, tip Via Traiana, 112-114 e.n.
31F. Monedă Denarius, Traian, tip Victoria cu scutul Dacica, 103-111 e.n., argint
32C. Monedă Denarius, Traian, tip Dac Îndurerat, 103-111 e.n., argint
33F. Monedă Antoninianus, Traian Decius, tip Dacia, 249-251 e.n., argint
34F. Monedă Sestertius, Traian, tip Dac căzut la picioarele Împăratului, 107 e.n.
35F. Monedă Sestertius, Traian, tip Pacea cu piciorul pe dac, 107 e.n.
36F. Monedă Denarius, Traian, tip Dac Capturat, 110 e.n., argint
Showing 1 to 36 of 173 results