Hippolyte Moreau Prosper Lecourtier
17. Oglindă Neo-Rococo, de perete, decorată cu tulpini de mac, începutul sec. XX
19. Episcop catolic (decorat cu ordinul imperial al casei de Habsburg)
Școală Central Europeană, sec. XIX
Școală Habsburgică, a doua jumătate a sec. al XIX-lea
22. Măsuță în stil Neo-Classic, cu decor de tablă de șah din lemn intarsiat, începutul sec. XX
23. Măsuță în manieră Louis III, din lemn de acaju, pentru cafea, începutul sec. XX
25. Cuier de perete în manieră Rococo, din lemn aurit și mătase, prima jumătate a sec. XX
29. Comodă bombé în stil Louis XV, atelier Lysberg, Hansen & Therp, cca. 1900
30. Piedestal în manieră Empire, din lemn aurit și marmură, cca. 1900
34. Stand rotativ, pentru ziare și scrisori, încorporând scrumieră, mijlocul sec. XX
36. Mică comodă Louis XV, cu marchetărie și marmură de Siena, sfârșitul sec. XIX
Showing 1 to 36 of 163 results