55. Set Gallé, format din trei mese gigogne, decorat cu peisaje din Bretania, începutul sec. XX

    lot.estimate: 2.000,00 EUR - 2.500,00 EUR
    lot.sold_post: 2.000,00 EUR
m(1): semnat stânga jos ”Gallé”; m(2): dreapta jos ”Gallé”; m(3): semnat stânga jos ”Gallé
lemn sculptat, intarsiat; esenţe exotice
Traversa inferioară lipsește pentru masa cu dimensiunile cele mai reduse. Pentru aceeași masă, una dintre muchii este ușor desprinsă.
  • custom: m(1): 70 x 58 x 38 cm; m(2): 67,5 x 48 x 37 cm; m(3): 65,5 x 42 x 36,5 cm