12. ”Inorog” - statuetă din lemn, piesă de designer
14. Piedestal venețian, din lemn pictat, sculptat și aurit, începutul sec. XIX
15. Baston cu stilet, având mâner din os, cca. 1900
16. Fotografie reprezentând-o pe Marilyn Monroe, de Bert Stern
17. Fotografie reprezentând-o pe Marilyn Monroe, de Bert Stern
18. Cască şi mască de samurai, perioada Edo (1603-1868)
19. Lot format din cinci cuțite medievale, proveniență spațiul habsburgic, sec. XIV-XV
20. Măsuță Gallé, decorată cu o floare de iris și libelulă, începutul sec. XX
27. ”Taj” - lampă de birou, designer Ferruccio Laviani, provine din colecția Jean-Philippe Guilbert
L. Valderi (Școală Italiană, început de sec. XX)
36. Cruce apostolică din lemn exotic și intarsii din sidef, Macau, China, sec. XVIII-XIX
Showing 1 to 36 of 236 results