310. La famille Lambert au bistrot [1916]

  • Jules Pascin
    lot.estimate: 100,00 EUR
    lot.estimate: 100,00 EUR - 200,00 EUR
    lot.sold_post: 100,00 EUR
semnat dreapta jos, cu negru, "pascin"; numerotat stânga jos, în creion, "9/100
acvaforte
  • width: 8.5 cm
  • height: 6 cm
research_info
Opera este inventariată și reprodusă în "Pascin: catalogue raisonné - Simplicissimus, gravures, lithographies, ilustrations, sculptures, objets", Yves Hemin, Guy Krohg, Klaus Perls, Abel Rambert, vol III, Paris, 2001, ref.65, pag.92.
1916