311. Rue Foyatier, Montmartre [1920]

  • Jules Pascin
    lot.sold: 500,00 EUR
    lot.estimate: 150,00 EUR - 250,00 EUR
    lot.sold: 500,00 EUR
semnat stânga jos, în placă, "pascin"
vernis moale
  • width: 11.5 cm
  • height: 16 cm
research_info
Créé à l'occasion de l'installation des Ateliers Lacourières au 11 rue Fayotier à Montmartre. Opera este inventariată și reprodusă în "Pascin: catalogue raisonné - Simplicissimus, gravures, lithographies, ilustrations, sculptures, objets", Yves Hemin, Guy Krohg, Klaus Perls, Abel Rambert, vol III, Paris, 2001, ref.109, pag.108.
1920