„Eclectic Homes". Licitația de Interior și Curiozități din jurul lumii #595/2025

1. Piedestal Art Nouveau, din lemn de stejar, cca. 1900

    lot.estimate: 100,00 EUR - 200,00 EUR
    lot.sold : 400,00 EUR

2. Piedestal din porțelan Capodimonte, ornat cu flori și ghirlande, cca. 1950

    lot.estimate: 300,00 EUR - 400,00 EUR
    lot.sold : 600,00 EUR

3. Piedestal Art Nouveau, din lemn de nuc, decorat cu motive bahice, cca. 1910

    lot.sold : 150,00 EUR

4. "Champagne Lady" - statuetă în stil Art Deco, din bronz, semnată J.E. Mir

    lot.sold : 350,00 EUR

5. Pereche de piedestale Art Deco, din fier forjat și marmură, cca. 1920

    lot.estimate: 600,00 EUR - 900,00 EUR
    lot.sold : 700,00 EUR

6. Pereche de suporturi pentru cărți, din bronz, lei cabrați

    lot.sold : 150,00 EUR

7. Pereche de sfeșnice de podea, din alamă, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 200,00 EUR - 300,00 EUR
    lot.sold : 250,00 EUR

8. Cufăr (de zestre), din lemn de nuc, sec. XIX

    lot.estimate: 700,00 EUR - 1.200,00 EUR
    lot.sold_post : 700,00 EUR

9. Set format din șase scaune provensale, pentru salon, mijlocul sec. XX

    lot.not_sold : 0,00 EUR
    lot.shop-sell-price : 0,00 EUR

10. Măsuță în manieră Neo-Barocă, decorată cu picioare galbate, cca. 1900

    lot.sold : 100,00 EUR

11. Gheridon de inspirație Victoriană, cu sertar, cca. 1930

    lot.not_sold : 0,00 EUR

12. Măsuță de bronz, gravată cu dragon și motive japonizante, începutul sec. XX

    lot.not_sold : 0,00 EUR

13. ”Zephyr” - statuetă din bronz, semnată Paladini, datată 1912

    lot.not_sold : 0,00 EUR

14. Madonă

    lot.not_sold : 0,00 EUR

15. Vânătoare

    lot.sold : 600,00 EUR

16. Piedestal Jugendstil, din marmură bicoloră [a doua jumătate a sec. XX]

    lot.sold : 200,00 EUR

17. Piedestal din marmură, decorat cu bronz aurit, prima jumătate a sec. XX

    lot.estimate: 400,00 EUR - 600,00 EUR
    lot.sold : 800,00 EUR

20. Cabinet în manieră Neo-Clasică, din lemn de palisandru, ornat cu intarsii, cca. 1900

    lot.sold : 450,00 EUR

21. Comodă Louis Philippe, din lemn de nuc, cca. 1890

    lot.sold : 350,00 EUR

22. Bergère Biedermeier, lemn de nuc și velur, cca. 1900

    lot.sold : 300,00 EUR

23. Etajeră Biedermeier din lemn de nuc, începutul sec. XX

    lot.sold : 450,00 EUR

24. Scaun în manieră Biedermeier, din lemn de nuc, sfârșitul sec. XIX

    lot.sold : 150,00 EUR

28. Pereche de scaune Arts & Crafts, din lemn sculptat, cca. 1900

    lot.sold : 350,00 EUR

32. La Charmeuse de Panthère

    lot.not_sold : 0,00 EUR

33. Sfânta Cecilia

    lot.not_sold : 0,00 EUR

35. Garnitură de șemineu Henri Houdebine, stil Louis XV, din bronz doré, mijlocul sec. XIX

    lot.estimate: 6.000,00 EUR - 9.000,00 EUR
    lot.sold : 5.000,00 EUR