1. Piedestal Art Nouveau, din lemn de stejar, cca. 1900
2. Piedestal din porțelan Capodimonte, ornat cu flori și ghirlande, cca. 1950
3. Piedestal Art Nouveau, din lemn de nuc, decorat cu motive bahice, cca. 1910
4. "Champagne Lady" - statuetă în stil Art Deco, din bronz, semnată J.E. Mir
5. Pereche de piedestale Art Deco, din fier forjat și marmură, cca. 1920
6. Pereche de suporturi pentru cărți, din bronz, lei cabrați
7. Pereche de sfeșnice de podea, din alamă, sfârșitul sec. XIX
8. Cufăr (de zestre), din lemn de nuc, sec. XIX
9. Set format din șase scaune provensale, pentru salon, mijlocul sec. XX
10. Măsuță în manieră Neo-Barocă, decorată cu picioare galbate, cca. 1900
11. Gheridon de inspirație Victoriană, cu sertar, cca. 1930
12. Măsuță de bronz, gravată cu dragon și motive japonizante, începutul sec. XX
13. ”Zephyr” - statuetă din bronz, semnată Paladini, datată 1912
16. Piedestal Jugendstil, din marmură bicoloră [a doua jumătate a sec. XX]
17. Piedestal din marmură, decorat cu bronz aurit, prima jumătate a sec. XX
18. Pereche de piedestale, realizate în manieră Neo-Clasică, din marmură [a doua jumătate a sec. XX]
20. Cabinet în manieră Neo-Clasică, din lemn de palisandru, ornat cu intarsii, cca. 1900
21. Comodă Louis Philippe, din lemn de nuc, cca. 1890
22. Bergère Biedermeier, lemn de nuc și velur, cca. 1900
23. Etajeră Biedermeier din lemn de nuc, începutul sec. XX
24. Scaun în manieră Biedermeier, din lemn de nuc, sfârșitul sec. XIX
28. Pereche de scaune Arts & Crafts, din lemn sculptat, cca. 1900
30. Garnitură de salon Arts and Crafts, formată din banchetă și două fotolii, cca. 1900
35. Garnitură de șemineu Henri Houdebine, stil Louis XV, din bronz doré, mijlocul sec. XIX
Showing 1 to 36 of 237 results