2. Inedită pereche de sfeșnice Art Deco, design Cheuret Paris, din bronz aurit, cca. 1930
3PC. Scrumieră Victoriană, cu stativ din alamă aurită, cca. 1900
4. Joc de șah din onix și alabastru, format din tablă și piese, în cutia originală
7. Urnă miniaturală, ornată cu email guilloché și ghirlande florale, în cutie originală, cca. 1900
8. ”'Fougères” - vas Gallé decorat cu ferigi, în tonuri de oranj și verde, cca. 1910
9. Vas Gallé, decorat cu crenguțe de flori de măr, în tonuri oranj și galben, cca. 1914-1936
11. Piedestal Napoleon III din lemn, decorat cu aplicații din bronz aurit, sfârșitul sec. XIX
12. Piedestal din marmură albă și bronz doré, sfârșitul sec. XIX
14. Pereche de fazani, statuete decorative din argint, piesă de centru de masă [Cca. 1950]
17. Thoughts of an Unicorn While Being Devoured by the Lions [2020]
20. Vide-poche Neo-Rococo din argint, cu intarsii de aur, a doua jumătate a sec. XIX
22. Rară pereche de soliflore Biedermeier, cu suport din argint Koch & Bergfeld, cca. 1845
24. Solniță pe suport figurativ, din argint și cristal, cca. 1850
25. Piesă decorativă Mid-century din argint, în forma unui ananas [A doua jumătate a sec. XX]
26. Coș Art Deco, Daum Nancy, din cristal șlefuit, cca. 1945
27. Fructieră Daum Nancy de mari dimensiuni, din cristal șlefuit, cca. 1940
28. Tavă Sezession, Eduard Friedman, din argint, cca. 1910
29. Pereche de pahare din argint, parțial aurite, pentru champagne [Cca. 1970]
31. Set de patru pahare din argint, pentru vin [A doua jumătate a sec. XX]
32. Vide-poche Art Deco din argint, martelat, parțial aurit, cca. 1935
33. Vas Art Deco din argint, pentru flori, cca. 1920
Showing 1 to 36 of 168 results