32. Lepedeu din lână, zona Pădureni, Transilvania, începutul sec. XX

    lot.initial-price: 75,00 EUR
    lot.sold: 250,00 EUR
urzeală din păr de lână, băteală din lână, pigmenți chimici; cu ciupi (ciucuri) policromi în câmp, în tehnică tradițională
  • width: 150 cm
  • height: 180 cm
provenance
Provine din colecția Dr. arh. Ana Maria Crișan.