13. Lot format din trei măsuțe hexagonale, în gradație, cu intarsii din sidef, prima jumătate a sec. XIX, au circulat în amenajările boierești

    lot.initial-price: 200,00 EUR
    lot.sold: 300,00 EUR
lemn masiv, furniruit, cu intrasii din sidef, decorat pe parțile superioare și laterale
  • custom: A. h=56 cm, d=41 cm, B. h=50 cm, d=35 cm, C. h=45 cm, d=27 cm
provenance
Provine din colecția Dr. arh. Ana Maria Crișan.