Licitația de Interior, inclusiv o selecție din colecția familiei filozofului Emil Cioran #606/2025

1. Piedestal Sezession din lemn de fag, cca. 1900

    lot.estimate: 150,00 EUR - 250,00 EUR
    lot.sold : 250,00 EUR

2. Bar Art Nouveau, din lemn de nuc și cristal, cu tavă detașabilă, cca. 1920

    lot.estimate: 400,00 EUR - 600,00 EUR
    lot.sold : 400,00 EUR

3. Piedestal Art Nouveau din lemn de stejar, cca. 1900

    lot.sold : 175,00 EUR

4. Rară pereche de piedestale Sezession, din lemn ebenizat și alamă martelată, cca. 1900

    lot.estimate: 300,00 EUR - 400,00 EUR
    lot.sold : 700,00 EUR

6. Pereche de scaune Art Nouveau, semnate Henri-Jules-Ferdinand Bellery-Desfontaines, Paris, datate 1899

    lot.estimate: 3.000,00 EUR - 5.000,00 EUR
    lot.sold : 3.000,00 EUR

7. Fotoliu Arts & Crafts din lemn de tec, începutul sec. XX

    lot.sold : 250,00 EUR

8. Scară pentru bibliotecă, pliabilă, decorată cu piele aurită, mijlocul sec. XX

    lot.sold : 1.700,00 EUR

9. Banchetă Arts & Crafts, din lemn de stejar, începutul sec. XX

    lot.sold : 350,00 EUR

11. Măsuță auxiliară, în manieră Thonet [Mijlocul sec. XX]

    lot.estimate: 100,00 EUR - 200,00 EUR
    lot.sold : 100,00 EUR

12. Suport pentru ziare și reviste în manieră Thonet, din lemn, cca. 1945

    lot.sold : 100,00 EUR

13. Măsuță marocană din lemn exotic, decorată cu intarsii din sidef [sec. XX]

    lot.sold : 400,00 EUR

15. Măsuță pentru cafea, în stil Maur, din lemn ebenizat, mijlocul sec. XX

    lot.sold : 175,00 EUR

16. Pereche de piedestale Art Nouveau, decorată cu marchetărie în model floral, cca. 1900

    lot.sold : 400,00 EUR

17. Paravan Neo-Românesc din lemn de cireș pictat, prima jumătate a sec. XX

    lot.not_sold : 0,00 EUR
    lot.shop-sell-price : 0,00 EUR

21. Etajeră Art Nouveau, cu mânere din bronz doré, ornată cu decor naturalist, cca. 1900

    lot.estimate: 200,00 EUR - 400,00 EUR
    lot.sold : 200,00 EUR

23. Pupitru din lemn de stejar, posibil bisericesc, începutul sec. XX

    lot.not_sold : 0,00 EUR

24. ”Liège fauteuil” - jilț Louis XIV din stejar, sec. XIX

    lot.sold : 200,00 EUR

25. Oglinda Empire din lemn aurit, ornată cu friză ilustrând bacante, sec. XIX

    lot.estimate: 300,00 EUR - 500,00 EUR
    lot.sold : 600,00 EUR

26. Consolă în manieră Empire, din lemn de acaju și marmură, sfârșitul sec. XIX

    lot.estimate: 450,00 EUR - 650,00 EUR
    lot.sold : 600,00 EUR

28. Comodă Biedermeier din lemn de nuc, provine din colecția familiei filozofului Emil Cioran

    lot.estimate: 700,00 EUR - 1.200,00 EUR
    lot.sold : 700,00 EUR

30. Comodă Biedermeier din lemn de nuc, provine din colecția familiei filozofului Emil Cioran

    lot.sold : 700,00 EUR

31. Balansoar în formă de căluț, începutul sec. XX

    lot.sold : 150,00 EUR

32. Băncuță pentru copii din lemn de bambus, mijlocul sec. XX

    lot.sold : 200,00 EUR

33. Scaun înalt Pansy Ellen pentru copii, mijlocul sec. XX

    lot.sold : 500,00 EUR

34. Mică comodă Louis XV, cu marchetărie din lemn de trandafir, începutul sec. XX

    lot.sold : 250,00 EUR

36. Piedestal în manieră Louis XVI, ornat cu elemente din bronz doré, cca. 1900

    lot.sold : 300,00 EUR