1. Piedestal Sezession din lemn de fag, cca. 1900
2. Bar Art Nouveau, din lemn de nuc și cristal, cu tavă detașabilă, cca. 1920
3. Piedestal Art Nouveau din lemn de stejar, cca. 1900
4. Rară pereche de piedestale Sezession, din lemn ebenizat și alamă martelată, cca. 1900
7. Fotoliu Arts & Crafts din lemn de tec, începutul sec. XX
8. Scară pentru bibliotecă, pliabilă, decorată cu piele aurită, mijlocul sec. XX
9. Banchetă Arts & Crafts, din lemn de stejar, începutul sec. XX
11. Măsuță auxiliară, în manieră Thonet [Mijlocul sec. XX]
12. Suport pentru ziare și reviste în manieră Thonet, din lemn, cca. 1945
13. Măsuță marocană din lemn exotic, decorată cu intarsii din sidef [sec. XX]
14. Piedestal în stil Maur, din lemn ebenizat, decorat cu sidef și arabescuri, mijlocul sec. XX
15. Măsuță pentru cafea, în stil Maur, din lemn ebenizat, mijlocul sec. XX
16. Pereche de piedestale Art Nouveau, decorată cu marchetărie în model floral, cca. 1900
17. Paravan Neo-Românesc din lemn de cireș pictat, prima jumătate a sec. XX
19. Pereche de piedestale în stil Neo-Românesc, decorată cu motive solare, prima jumătate a sec. XX
20. Măsuță Émile Gallé, din lemn intarsiat, decorată cu frunze de stejar și corb, cca. 1900
21. Etajeră Art Nouveau, cu mânere din bronz doré, ornată cu decor naturalist, cca. 1900
23. Pupitru din lemn de stejar, posibil bisericesc, începutul sec. XX
24. ”Liège fauteuil” - jilț Louis XIV din stejar, sec. XIX
25. Oglinda Empire din lemn aurit, ornată cu friză ilustrând bacante, sec. XIX
26. Consolă în manieră Empire, din lemn de acaju și marmură, sfârșitul sec. XIX
28. Comodă Biedermeier din lemn de nuc, provine din colecția familiei filozofului Emil Cioran
30. Comodă Biedermeier din lemn de nuc, provine din colecția familiei filozofului Emil Cioran
31. Balansoar în formă de căluț, începutul sec. XX
32. Băncuță pentru copii din lemn de bambus, mijlocul sec. XX
33. Scaun înalt Pansy Ellen pentru copii, mijlocul sec. XX
34. Mică comodă Louis XV, cu marchetărie din lemn de trandafir, începutul sec. XX
36. Piedestal în manieră Louis XVI, ornat cu elemente din bronz doré, cca. 1900
Showing 1 to 36 of 224 results