6. Superbă masă din onix și rășină, dedicată jocului de șah [a doua jumătate a sec. XX]
7. Masă din lemn de nuc masiv, cu intarsii din fag, dedicată jocului de șah, cca. 1930
10. Joc de șah casetat, cu tabla de joc din piele, anii 1970
11. Impresionant joc de șah casetat, de dimensiuni atipice, cu tablă din piele, anii 1970
13. Joc de șah rustic cu sertare, din lemn de nuc [a doua jumătate a sec. XX]
17. Măsuță pentru jocul de șah, din lemn de nuc, cu blatul din piele [a doua jumătate a sec. XX]
18. Joc de mahjong din lemn de mahon, cu piese din os și bambus, începutul sec. XX
19. Joc de mahjong din lemn de cireș, cu piese din os și bambus, începutul sec. XX
20. Joc de mahjong din lemn de fag, cu piese din os și bambus, începutul sec. XX
21. Lot format din două jocuri de șah și un joc de go, casetate, din lemn de nuc, cca. 1908
25. Set de cărți de joc ”Skat”, Altenburg, Germania, 1964
27. Set de cărţi de joc miniaturale, distribuit cu revista ”Pif” [a doua jumătate a sec. XX]
28. Masă dedicată jocului de biliard, marca ”Ashcroft & Son”, mijlocul sec. XX
29. Masă dedicată jocului de poker, din lemn de nuc, cu blat din catifea [a doua jumătate a sec. XX]
33. Lot format din trei crose de golf din inox și alamă [a doua jumătate a sec. XX]
34. Lot format din 11 crose de golf din inox și lemn de hicori [a doua jumătate a sec. XX]
35. Tabacheră din argint, decorată cu jucător de golf, inscripționată cu monograma "AR", 1914
36. Sculptură decorativă din bronz, reprezentând un jucător de golf împreună cu caddie-ul acestuia
Showing 1 to 36 of 56 results