1. Fotografie a României profunde, începutul sec. XX
5. Fotografie reprezentându-i pe Zaharia Stancu, Mihail Roller, Leonte Răutu şi Marcel Breslaşu
9. Fotografie reprezentând pe Zaharia Stancu și Tudor Arghezi, în holul Casei Scriitorilor
12. Fotografie reprezentându-l pe Zaharia Stancu împreună cu Mihai Beniuc la Kremlin, Moscova
13. Fotografie reprezentându-l pe Zaharia Stancu, în uniforma Marelui Război
14. Fotografie reprezentându-l pe Zaharia Stancu, cca. 1950
15. Fotografie reprezentându-l pe Cezar Petrescu, 1926, cu semnătura olografă a scriitorului
16. Fotografie reprezentându-l pe scriitorul Gala Galaction (Grigore Pișculescu)
26. Scaunul-fotoliu de birou al lui Zaharia Stancu, prima jumătate a sec. XX, piesă de colecție
32. Vitrină Biedermeier, prima jumătate a sec. XX, provine din colecția scriitorului Zaharia Stancu
33. Tavă din argint vienez, decorată cu ghirlande, cca. 1900
34. Sfeșnic de masă, din argint vienez, cca. 1840
35. Interesant suport pentru 6 pahare de tărie, în formă de pară
Atelier Argentor-Werke Rust & Hetzel
36. Suport pentru cărți de vizită, din marmură, a aparținut scriitorului Zaharia Stancu
Showing 1 to 36 of 169 results