119. Mască pentru scrimă, posibil Franța [A doua jumătate a sec. XX]
"Vechi și Nou". Licitație de Artă Decorativă - Partea II #448/2022 - 14-04-2022
121. Lot format din trei rachete de tenis, cca. 1960-1970
122. Pădurea de bambus de la Arashiyama [Cca. 1989-2015]
123. Monumentală pereche de vase din bronz, cu decor floral, India [A doua jumătate a sec. XX]
124. Cele 1000 de porți Torii (Templul Fushimi Inari din Kyoto) [Cca. 1989-2015]
125. Roată de tors pictată, Transilvania, sfârșitul sec. XIX, provine din colecția Grigore Ghyka
126. Ladă de zestre săsească, decorată cu buchete florale, probabil Mediaș, datată 1863
127. Paravan Neo-Renascentist, pentru șemineu, decorat cu mascaron și motive vegetale [Sec. XX]
128. Jardinieră de inspirație Louis XVI, cu anse în motive vegetale [Sec. XX]
129. Cantharos cu toarte supraînălțate, Italia, sfârșitul sec. VI î.e.n.
134. Lampă din bronz cu decor figurativ și motive Neo-Rococo, sec. XIX
135. Fructieră din bronz, decorată cu ghirlande de flori, cu soclu din marmură, cca. 1880
136. Pereche de aplice din alamă, în stil Neoclasic, cca. 1900
138. Pereche de sfeșnice Neo-Rococo din argint, meșter Georg Wessfelt [1977]
141. Pereche de vase Neo-Baroc, cu capac, din argint
142. Ceainic Neo-Rococo din argint, meșter Jean Jarre, decorat cu inele din fildeș, cca. 1885
143. Vas Loetz, Art Nouveau, cca. 1900
144. Vide-poche în formă de scoică, decorată cu trei îngeri [Sec. XXI]
145. Fructieră din argint, monogramată, cu vas din sticlă Loetz, cca. 1900
146. Masă pentru salon, în manieră Empire, prima jumătate a sec. XX
147. Visul nevestei pescarului [Cca. 1814]
150. Sanie din lemn, Franța, prima jumătate a sec. XX
152. Cupă din argint, meșter Johan Petter Grönvall, cu capac surmontat de figurină pasăre, 1824
153. Banchetă Neo-Renascentistă, din lemn sculptat [Sec. XX]
Showing 1 to 36 of 118 results